Sohbet Girişi

  * Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.  

MOBİL SOHBET ODALARI:

Selam olsun mobil den sohbete bağlanan arkadaşlara Gün geçmiyor ki teknolojiye yenilikler eklenmesin. Yazılı sohbet eski günlerde ki cazibesini kaybetmiş olsa da yine cazibe merkezi olmaya aday buda teknoloji son günlerde telden sohbete bağlanabilme imkanı sunmaktadır. Telden bağlandıkça ortama daldıkça zamanın su gibi aktığını fark edemezsiniz.

Herkesin evinde teknoloji olarak bir bilgisayar var iken bunun yanında herkesin evinde herkesin elinde tel vardır. Ondan dolayı gün geçtikçe yazılı sohbet akıllı telefonlar dan hiç bir fark olmadan bağlanıp sohbet sitelerinde hoşça zaman geçirme olasılığı sağlamıştır. Hemen hemen her sohbet sitesi mobil uyumlu web sitesi tasarımları aktif etmişlerdir. Site sahipleri şunun bilincindedir. Sohbet web tasarımına bilgisayar web girişinin yanına akıllı telefonlardan giriş sağlamıştır. Böylelikle sitesine girişlerde çeşitlilik sağlamış. Ziyaretçi çoğalmasını düşünmüş ya da düşünüyordur. Bir noktada Google amcada zorladı. Mobil girişi olmayan siteleri itibarsız site olarak algıladı. Bundan yıllar öncesi İnternet Cafeler yedi den yetmişe herkes girer ve o Cafeler den sohbet sitelerine akın akın misafir gelirdi. Sonrası akılı telefonlara herkes ulaşınca cafeler cazibesini yitirdi. Onun için teknoloji ilerledikçe sohbet siteleri biraz daha misafir çoğalmaya başladı. Ben sohbet odalarını kahveye benzetirim. Çünkü dünyada Türkler kadar sohbeti seven toplum yoktur. Ayrıca tembel toplumda yoktur. Yani demem o ki hem geveze toplum hem de haylaz toplum. Geriye ne kaldı eksik sohbet sitesi oda bizim sitemiz oda mevcut artık. Sohbetin tadını bilenler gelir mobilden yada web ten bir selamla ortama girmiş olursun. Birde sitede birisi Aleykümselam dedi mi sohbetin ilk kıvılcımı çakılmış olur. Peşine nasılsın derler sende iyi sen iyisindir ya da aklın önüne öfken geçtiyse espri katarsın üstünden tır geçmiş karayolu gibiyim dersin. Bu esnada sohbet ilerlemeye başlar. Nerelisin derler gibi soru cevapla saatler su gibi akıp gittiğini farkına bile varmazsın. Sonra vedanı edersin çıkarsın siteden bir sonraki gün mü desem telefon elinde çıkınca hemen girmek mi istersin o sana kalmış bakmışsın tekrar kalplerin attığı mekana demirlemişsin. Teknoloji ilerledikçe istediğin her şeye ulaşmak basit olmuştur.

Yalnız sanalda nerde zaman geçirdiğine kimle dostluk arkadaşlık kurduğuna dikkat edeceksin. Çünkü seni bülbül gül bahçesine garga ise çöplüğe götürür. Birde Sohbet platformlarında sırrınızı kimseye verme. Sırrını verirsen geleceğini ipotek etmiş olursun.