Türkiye nin Sohbet sitesi Turkiyesohbet de bir user in günlüğü

 

Boş zamanlarınız da, canınız sıkıldığında ve konuşmak isteyip de konuşacak kişi bulamayanların tek adresidir Chat sitemiz.

Chat siteleri ’ n de ilk başta her şey çok gariptir. Takma adınız la girdiğinizde acaba bunların işi gücü yok mu? diye düşünürsünüz. Sohbet e merhaba yazarsınız ve herkes sizi o kadar sıcak kanlılıkla karşılar ki “Bu insanlar çıldırmış olmalı da tanımadığı bir insana nasıl samimi davranabiliyorlar.”

“BU insanlar çıldırmış olmalı tanımadığı bir insana nasıl da bu kadar samimi olabilirler diye geçirirsiniz

Sonra, köşeye çekilirsiniz. İlk defa geldiğiniz ortamda neler olup bittiğini anlamaya çalışırsınız.

Sanki insanlar yıllarca arkadaşmış gibi birbirleriyle komik şivelerle şakalar yapıp, alaylar ettiklerini ara sırada kavga ettiklerine şahit olursunuz. Bu şahit olduklarına içinden tatlı bir oh çekersin. Kısaca aynı anda mevsimleri yaşarsın. Acaba bende onlara katılsam mı , katılmasam mı diye iki arada bir derede kalırsınız. Aradan günler geçer. Hâlâ bu ikilem arasında gelgitler yaşadığınızı fark edersiniz. Sonra bir bakmışsınız ki Kararınızı vermeden o ortama dalmışsınız. Herkesle sıkı pıkı olup , canım cicim demeye başlamışsınız. Yeni dostluklar edinip dertlerinizi paylaşmışsınız. Ama Bu dostluk kolay kolay kurulmaz. Mesela bu dostluk ilişkisinde güven çok önemlidir. “Aman nasıl olsa burası sanal ortam bir kerecik yalan söylesem bir şeycik olmaz” dersiniz Ama aslında bir kerecikten bir şey olmaz düşüncesi burada çok yanıltıcıdır. Yalanı söylediğinizde içinize öküz oturmaz. Ama kısa süre sonra dostunuzla söylediğiniz yalan hakkında konuşurken içinize bacağı kırılmış bir at oturur. Pişman olsanız da artık iş işten geçmiş tir . Dostluğunuz orada biter. Bu yüzden her konuda her zaman (sanal ortamda olsanız dahi)doğru ve dürüst olalım. Dostluk meselesine biraz ara verelim

Sıra Sevgili meselesinde İnsanın elbet seni seviyorum diyebileceği birine ihtiyacı vardır Belki insanlar bu yüzden sohbet sitelerini tercih ediyorlardır. Benim kullandığım sohbet sitesinde seven sevene Yani seni sevmeseler de başkasının mutluluğu seni mutlu eder. Nerde kalmış tık ? Sevgili meselesi Diyelim ki bir bayansın. Efendi bir şekilde sohbetini ediyor sun. Bu hareketin bir erkeğin gözüne çarpı yor. Hemen üstüne tıkılıyor yani özeline gidiyor. Merhaba, nasılsın? Nerelisin? Kaç yaşındasın? Çalışıyor musun?

Annen baban sağ mı (sanki bunu sorarken ne düşünüyorsa hemen seni seviyorum demeye hazır, seni istemeye gelecek) En sevdiğin dizi, film, yemek gibi abu dik gubudik şeyler, Ama işin en kötü yani, Konuştuğun kişiye bağlanmışsan, Aha derim abayı yaktın. Hoppa aşka geldim dersin. Her şey bir anda gelişir. Siz kimsiniz? dersiniz bir müddet sonra aşkım demeye başlarsınız. Valla abartmıyorum. Neyse bu konuyu geçelim uf amma da uzun yazmışım. Neyse konuya dönelim, Sohbet sitesi n de sadece sohbet edilmiyor. Mesala Djler yayın yapıyor. Bizim turkiye sohbet te yayın yapanlar çok güzel parçalar çalıyor. Ama görmeniz yani dinlemek lazım. Djler i miz nasıl güzel Sesleri hele Allah’ ım diyorsun bu ne endam. Bu nasıl muazzam sestir

Neyse nazar değdirmeyelim. Maşallah hepsine der sohbetime nokta koyuyorum.